Klimatyzacja23 listopada 2020by admin0Klimatyzacja w bloku – o czym warto pamiętać?

https://systemar.pl/wp-content/uploads/2020/11/klimatyzacja-w-bloku-o-czym-warto-pamietac-1280x1024.jpg

Z roku na rok co raz więcej osób myśli o klimatyzacji. Mieszkanie w bloku czasami potrafi przerodzić się w koszmar, szczególnie kiedy lato jest upalne a nasze okna są zwrócone w stronę południa. Wiatraki nie zawsze wystarczają w takim przypadku szczególnie, jeżeli temperatura jest tak wysoka, że nie pozwala na spokojny sen w nocy. Warto w takim przypadku pomyśleć o montażu klimatyzacji.

Klimatyzacja w bloku to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala na utrzymanie stałej temperatury przez cały rok. Jednak zanim przystąpimy do prac konieczne jest uzyskanie zgody od spółdzielni mieszkaniowej, zarządcy budynku czy osoby, od której wynajmujemy mieszkanie. Brak takiej zgody mogłoby się skończyć przymusowym ściągnięciem klimatyzacji. Dlatego złożenie wniosku o zgodę jest konieczne.

Klimatyzacja najczęściej składa się z dwóch elementów, jednostki wewnętrznej tak zwanego parownika oraz jednostki zewnętrznej, która pełni funkcję skraplacza. Jest to bardzo popularny model klimatyzacji noszący nazwę split.

Warto wcześniej się dowiedzieć, gdzie możemy zamontować klimatyzator. Czasami spółdzielnia nie wyraża zgody na montaż na elewacji budynku lub dachu, dlatego konieczne będzie jego umieszczenie na balkonie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę !

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę !

KONTAKT

793 017 721
biuro@systemar.pl
Al. Wilanowska 366, 02-665 Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS !

793 017 721

All Rights Reserved © 2020 systemar.pl | Wykonanie TrendSEO.pl