Klimatyzacja30 listopada 2020by admin0Czy klimatyzacja osusza powietrze?

https://systemar.pl/wp-content/uploads/2020/11/czy-klimatyzacja-osusza-powietrze-1280x1024.jpg

Zalet posiadania klimatyzacji jest bardzo wiele, dlatego co raz więcej osób się na nią decyduje. Klimatyzatory można spotkać zarówno w biurach, jak i domach prywatnych. Pozwalają utrzymać w pomieszczeniu przez cały rok stałą temperaturę co jest bardzo zdrowe dla organizmu. Klimatyzator latem chłodzi a zimą może ogrzewać pomieszczenie.

Czy wiesz, że jedną z cech klimatyzacji jest osuszanie powietrza?

Dzieje się tak, ponieważ osuszanie powietrza jest bezpośrednio związane z działaniem klimatyzatora oraz jego funkcją chłodzenia. Zmniejszenie temperatury w pomieszczeniu następuje wskutek zetknięcia powietrza z parownikiem, którego powierzchnia jest zimna. Takie zjawisko nazywane jest wkropleniem wilgoci. Osuszanie powietrza z wilgoci, która się w nim znajduje jest możliwa dlatego, że na powierzchni wymiennika ciepła skrapla się para.

Mając świadomość, że suche powietrze jest efektem klimatyzacji warto mieć to na uwadze i pomyśleć o nawilżaczu, który podwyższy jakość powietrza. W wielu pomieszczeniach występuje nadmierna wilgoć, dlatego takie rozwiązanie doskonale się sprawdza. Zbyt duża wilgotność powoduje złe samopoczucie oraz pojawienie się grzybów na ścianach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę !

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę !

KONTAKT

793 017 721
biuro@systemar.pl
Al. Wilanowska 366, 02-665 Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS !

793 017 721

All Rights Reserved © 2020 systemar.pl | Wykonanie TrendSEO.pl