Klimatyzacja30 marca 2021by admin0Najczęstsze błędy przy korzystaniu z klimatyzacji

https://systemar.pl/wp-content/uploads/2021/04/najczestsze-bledy-przy-korzystaniu-z-klimatyzacji-1280x1024.jpg

W gorące dni klimatyzacja przynosi niesamowitą ulgę zarówno w domu, jak i w pracy. Większość z nas nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że mogliby funkcjonować bez niej. Są jednak osoby, które stanowczo odradzają korzystanie z klimatyzacji uważając, że jest niezdrowa. Najczęściej takie myślenie jest efektem nieumiejętnego korzystania z niej.

Najczęstsze błędy przy korzystaniu z klimatyzacji

  • Zbyt niska temperatura

Podczas użytkowania klimatyzacji, jak zresztą każdego urządzenia należy zachować zdrowy rozsądek. Ustawianie zbyt niskiej temperatury to jeden z najczęstszych błędów, jakie popełniamy. Różnica, pomiędzy temperaturą na zewnętrz a wewnątrz pomieszczenia nie powinna być większa niż 8 stopni.

  • Włączanie klimatyzacji i okna jednocześnie

Jest to niepotrzebne narażanie urządzenia na działanie na podwójnych obrotach, ponieważ musi stale chłodzić napływające gorące powietrze. Takie rozwiązanie wpływa również na znaczne podwyższenie rachunków za prąd, ponieważ klimatyzacja musi cały czas chodzić.

  • Brak regularnych przeglądów oraz konserwacji

Prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji zapewniają regularne przeglądy i konserwacja, w czasie której należy wszystko dokładnie wyczyścić i sprawdzić czy nie jest uszkodzone. Należy pamiętać, e brak regularnego czyszczenia klimatyzacji powoduje, że staje się ona idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii, grzybów i różnych czynników chorobotwórczych, które następnie są przez nas wdychane wraz z powietrzem.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę !

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę !

KONTAKT

793 017 721
biuro@systemar.pl
Al. Wilanowska 366, 02-665 Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS !

793 017 721

All Rights Reserved © 2020 systemar.pl | Wykonanie TrendSEO.pl